اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

آخرین اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

«اطلاعیه مهم در خصوص سامانه مؤدیان»

  1. در صورت عدم اخذ شناسه کالا/خدمت، تولیدکنندگان/واردکنندگان کالا می بایست از طریق سامانه جامع تجارت به نشانیir  و همچنین ارائه دهندگان خدمت از طریق سامانه مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران به نشانی portal.gs1-ir.org نسبت به اخذ شناسه کالا/خدمت اقدام نمایند. شایان ذکر است مسئولیت تخصیص شناسه کالا/خدمت عمومی و اختصاصی با وزارت صمت می‌باشد.
  2. در صورت عدم اخذ شناسه اختصاصیکالا/خدمت در راستای تسهیل کار مؤدیان، در حال حاضر برای صدور صورتحساب استفاده از شناسه عمومی کالا/خدمت توسط مؤدیان بلامانع میباشد.
  3. با عنایت به اینکه پس از فرآیند نرخ‌‌گذاری مالیات بر ارزش افزوده، امکان مشاهده شناسه مذکور در سامانه tax.gov.ir میسر می‌گردد، در صورت عدم مشاهده اطلاعات شناسه ‌اختصاصی اخذ شده توسط مؤدیان در سامانه فوق‌الذکر، در راستای تسهیل کار مؤدیان در حال حاضر برای صدور صورتحساب استفاده از شناسه عمومی کالا/خدمت توسط مؤدیان بلامانع میباشد. لازم به ذکر است شناسه خدمت/کالا پس از نرخ گذاری ، در سامانه مذکور بارگذاری می شود.
  4. ادارات امور مالیاتی با عنایت به مراتب مارالذکر، می‌بایست با اطلاع رسانی کامل به مؤدیان نسبت به عدم ارسال هرگونه مکاتبات در این خصوص اهتمام ورزند.
  5. با توجه به این که ابهامات فوق الذکر رفع گردیده است ادارات امور مالیاتی می بایست مودیان محترم را راهنمایی نمایند که جهت حل مشکلات فوق نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.

خاطر نشان می‌سازد تمامی اسناد در خصوص قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، در درگاه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی intamedia.ir بخش پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، گزینه آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و نرم افزارهای مرتبط و گزینه سؤالات متداول، قابل بهره‌برداری می‌باشد.

 

r18-tax service news
اسکرول به بالا